Kalugin Aleksandr Viktorovich tibbiyot fanlari nomzodi, yuqori toifali shifokor, 40 yillik ish stajiga ega akusher-ginekolog. Toshkent tibbiyot institutida akusherlik va ginekologiya yo'nalishida tahsil olgan. Shuningdek, pediatriya va ginekologiya bo'yicha aspiranturani sirtdan tugatgan. 1996-1997 yillarda AQShda takomillashtirildi va hozirgi vaqtda Amerika ginekologlar assotsiatsiyasining yetakchi mutaxassisi hisoblanadi.Aleksandr Viktorovich ginekologiya sohasidagi turli xil kasalliklarni davolash bo'yicha mutaxassis. Masalan: bachadon miomasi va tuxumdon kasalliklarining ginekologik kasalliklarini, homiladorlikning ektopik shakllarini jarrohlik yo'li bilan davolash; noto'g'ri pozitsiyalar va ayol jinsiy a'zolarining prolapsasini jarrohlik yo'li bilan davolash, bepushtlik, bachadon bo'yni kasalliklarini davolash.