Kattalar va bolalarni qabul qiladi
Tibbiyot fanlari doktori, professor Amonov Shavkat Ergashevich, 2010 yildan ToshPTIda KBB kasalliklari kafedrasi mudiri.
1992 yilda "Surunkali gepatit B bilan og'rigan bolalarda surunkali tonzillit" mavzusida nomzodlik dissertatsiyasini himoya qildi. Ilmiy maslahatchilar - tibbiyot fanlari doktori, professor Xasanov S.A., tibbiyot fanlari doktori, O'zbekiston Tibbiyot fanlari akademiyasi akademigi Daminov T.A.
2000 yilda "Bolalarda surunkali yiringli otitni jarrohlik davolash samaradorligini oshirish" mavzusida doktorlik dissertatsiyasini himoya qildi. Ilmiy maslahatchilar: - tibbiyot fanlari doktori, professor Xasanov S.A., tibbiyot fanlari doktori, professor Madjidov A.V.
U otorinolaringologiyada birinchi marta mastoidoplastika uchun demineralizatsiyalangan qo'zichoq suyagidan foydalanishni ishlab chiqdi va joriy qildi. Amonov boshchiligida Sh.E. 2010 yilda Rajabov Asqar Hamroqulovichning "Surunkali gepatit B bilan og'rigan bolalarda surunkali tonzillit" mavzusida nomzodlik dissertatsiyasini himoya qilgan, 5 ta doktorlik dissertatsiyasi davom etmoqda.
Professor Amonov Sh.E. nomidagi otorinolaringologiya institutida Rossiyaning etakchi otorinolaringologiya klinikalarida (Sankt -Peterburg, Moskva) amaliyot o'tagan. prof. A.I. Kolomiychenko AMS Ukraina ”(Kiev), Polsha (Jahon eshitish markazi, Fiziologiya va patologiya instituti). Professor Amonov Sh.E. otorinolaringologlarning jahon va Evropa kongresslarida ilmiy ma'ruzalar qildi. U ixtisosligi bo'yicha Rossiya va Belorussiyada etakchi jurnallar tahririyati a'zosi. Amonov Sh.E. 150 dan ortiq ilmiy ishlar, 5 ta o'quv qo'llanma, 1 ta monografiya, 2 ta darslik, 6 ta patent muallifi.